fbpx

השפעות פונדמנטליות על המסחר הטכני (1)

השפעות המסחר הפונדומנטלי על המסחר הטכני

אנשים תוהים כיצד מקרא גרפים וניתוח של כל נר יפני בגרף המניה יכול לסייע להם להבין לאן פני המניה מועדות.

הרי כולנו נסכים על כך שמי שמזין את תנועת המניות מעלה או מטה הם הגופים הגדולים, קרנות נאמנות, קרנות גידור, בנקים מכל רחבי העולם. גופים אלו מזרימים מיליארדי דולרים לשוק המניות וכעת אנו ננתח כיצד זה משפיע עלינו בתור סוחרי סווינג ואיך אנו יכולים לרכב על הגל ולנתח הסתברויות סטטיסטיות בכיוון המניה ב 80% הצלחה.

נתחיל בסיפור – ג’ון הוא מנהל של קרן גידור גדולה אשר השקיעה 75 מיליון דולר בשנת 2013 בחברת הלבשה המייצרת מותגים ובבעלותה חנויות ברחבי העולם. החברה נסחרת בבורסה ושוויה 1.5 מיליארד דולר.

ג’ון היה אחראי על ביצוע ההשקעה בחברה לפני כשנתיים וחצי, הרכישה בוצעה לפי שווי חברה של 1 מיליארד דולר, משמע כיום קרן הגידור נמצאת בתשואה על הנייר של 50% על ההשקעה שלה, 75 מיליון דולר בהם רכשה הקרן את המניות בחברה שווים היום 112 מיליון דולר. תשואה יפה מאוד בשנתיים וחצי. ג’ון פעיל מאוד ובקיא בכל מה שקורה בחברת ההלבשה. מכיר כל פינה במשרדי החברה ועושה עבודה יסודית מאוד בהשגחה וטיפוח של הבייבי שלו. השקעה שהניבה לו ולמשקיעי הקרן תשואה נאה ביותר. ב 20 לאפריל 2015, ג’ון מתעורר בבוקר לתרחיש הגרוע ביותר מבחינתו, תרחיש אשר לא צפה אותו ולא ראה אותו מגיע, מנכ”ל החברה וסמנכ”ל הכספים התפטרו על רקע חשדות לאי סדרים והצגת מצג שווא בפני משקיעי החברה.

המניה קורסת ב 26% ביום מסחר אחד וג’ון רואה כיצד הבייבי שלו, ההשקעה אותה טיפח והשקיעה בה רבות יורדת לטמיון. החברה יוצאת בהודעות הרגעה לציבור המשקיעים, ומניית החברה מעט נרגעת בימים שלאחר מכן. ג’ון מבין שבעתיד הנראה לעין, ההשקעה של הקרן בחברה כבר לא אטרקטיבית כפי שהייתה בעבר, הרי ציבור המשקיעים אינו סלחן כלפי חברות מן הסוג הזה. כמה ימים לאחר מכן ג’ון מקבל החלטה, קרן הגידור תמכור את כל אחזקותיה בחברת ההלבשה, בתקווה לשמור על תשואה כלשהי מהעסקה המקורית שביצעה הקרן(50% מהתשואה ירדה לטמיון ביום מסחר אחד). הקרן מחזיקה 4 מיליון מניות של חברת ההלבשה, על מנת למכור את אחזקת הקרן במניות החברה, תצטרך הקרן למכור כ 150 אלף מניות בממוצע ביום שכן מחזור המסחר הממוצע במניה הוא 600 אלף מניות ביום.

ג’ון מבין שלקרן הגידור שלו ייקח 26 ימים על מנת למכור את מניות החברה בשוק הפתוח, על כן עליו לעשות זאת בעדינות ולקוות שערך החברה לא ימשיך לרדת. עוברים להם 20 ימי מסחר, מניות החברה ירדו בתקופה זו ב 15% נוספים אשר פגעו משמעותית ברווחי הקרן של ג’ון. החברה מדווחת על תוצאותיה הרבעוניות בעוד כשבוע וג’ון יודע שעליו להאיץ את הקצב ולמכור את יתרת המניות שברשותו ב 3 ימי מסחר במקום ב 6 ימים שהיו בתכנון המקורי. איך נגמר הסיפור: קרן הגידור של ג’ון הרוויחה 10% נומינאלי על הקניה המקורית שלה, אך הרווח הריאלי בשכלול המדד , ריבית וכו’ הקרן יצאה ללא כל רווח. ג’ון מחפש בימים אלו את הבייבי החדש שלו.

הסיפור נועד על מנת לתאר את אחד התרחישים אשר ממחיש כיצד מתקבלות החלטות בשוקי המניות, קרנות וגופים גדולים לא מסתכלים על ניתוח טכני או על גרף של מניה על מנת לקנות או למכור, מה שמנחה אותם באיפה לשים את הכסף הגדול אלו שתי מילים: הצפת ערך. ניתוח טכני ונרות יפניים הינם כלים חשובים ומשמעותיים ביותר לסוחר סווינג, הם מאפשרים לנו לתחם את רמת הסיכון בה אנו רוצים לפעול ומאפשרים לנו לבחון את העסקאות ע”י מדד של הסתברויות על מנת להביא את העסקה לרמת הוודאות הגבוהה ביותר מבחינתנו. פריצת כשל, כוס וידית, ראש וכתפיים או כל תצורה טכנית באשר היא לא נמצאות על שולחן מקבלי ההחלטות. שולחן בו מתקבלות החלטות במאות מיליוני דולרים ויותר. מצד שני, אם נשקיע במניה מפני שאנו “מאמינים בה” או זיהינו בה פוטנציאל כי קראנו את הודעות החברה/דוחות וכו’ עדיין לא מקנה לנו את אורך הרוח שיש לקרנות וגופים גדולים המחזיקים במניות לשנים ארוכות, הרי ג’ון חיכה מעל שנתיים וחצי במניה ובסופו של יום לא הספיק לממש את הרווח בזמן).

לסיכום: ניתוח טכני ופונדמנטלי הינם כלים שלובים, כאשר לוקחים מניות לסווינג ומזהים מומנטום כלשהו במניה (תצורה, מחזורים וכו’) חשוב להביט גם על המתרחש בחברה עצמה ולנסות להבין לאן זורם הכסף הגדול.

רז גמליאל מוזמנים לשתף אותי במייל raz@razgamliel.com

שתפו לחברים:
מאמרים נוספים
בואו לגלות את סודות שוק ההון. בחינם.

אסטרטגיות המסחר הייחודיות של רז גמליאל מתגלות לראשונה ולאחר 9 שנים של מסחר בכסף אמיתי בבורסה. 

להורדת הספר מלאו את הפרטים
הצטרפו אלינו לרשימת ה VIP
קבלו עדכונים חמים לפני כולם

הגשת מועמדות

מלאו פרטים ונמשיך..

בואו נדבר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם