סבלנות במסחר במניות מזכירה מאד את הסלבנות הנדרשת בתחום הדיג

{תובנה חשובה+שיעור וידאו}

למיקוד וסבלנות במסחר השפעה קריטית על התוצאות

המיקוד שלכם בשילוב שריר הסבלנות ייקבע את התוצאות האישיות שלכם במסחר. יכול להגיד לכם באופן חד משמעי שזה מה שעשה עבורי את השינוי הגדול, בתחילת הדרך הייתי מתפזר על מגוון של מניות ומסיים יום מסחר עם 20 עסקאות לפחות, עמלות בשמיים, תנודות מטורפות בין ימי רווח להפסד, גם שכבר הייתי במניה עם פוטנציאל ביג ווינרית לא השכלתי לנצל זאת כי רק רציתי לקחת כסף לכיס וללכת לעסקה הבאה. ובשורה התחתונה, חשבון המסחר שלי הלך והצטמק וחוויתי לא מעט טלטלות מנטליות בתוך כל הטירוף הזה. הייי מטורף בימים של רווחים ודיכאון גדול בימים של הפסדים.

לקח לי קצת זמן אמנם, אבל אחרי שנה של אלפי עסקאות והפסדים, החלטתי לעצור ולהסתכל על כל התהליך, הבנתי שאני עושה משהו לא נכון ואני חייב לשפר את כל החשיבה שלי על מסחר וכמובן ההתנהלות. קודם כל הבנתי שאני מקבל החלטות לא בצורה בריאה, אני רץ בין עסקאות, זמן קבלת ההחלטה שלי על כניסה לעסקה הוא מאוד קצר (לפעמים ברמת ה 10-20 שניות), ואני כמעט לא יוצק איכות לעסקאות מלבד ניתוח טכני ולקרוא אולי קצת חדשות.. ואז, אחרי כמה חודשים של מחקר והתבוננות מהצד הבנתי שאני חייב להתחיל מהבסיס.

ריצה בין עסקאות וזמן החלטה קצר על כניסה לעסקה נותן הרגשה של רכבת הרים במסחר בניות

מסחר במניות ללא סבלנות דומה לנסיעה ברכבת הרים

למיקוד וסבלנות במסחר השפעה קריטית על התוצאות

מה זה הבסיס?

1. קבלת החלטות שקולה המאפשרת לי ניתוח וחשיבה מקיפה על העסקה של לפחות 15 דקות ורצוי שההכנה בכלל תיעשה יום לפני תחילת המסחר.

2. מיעוט של עסקאות ומיקוד במניות העדיפות וזה אחרי שחקרתי לעומק את המרכיבים של כל מניה ברשימה שלי והבנתי מה עדיף על פני מה (תורה שלמה שלוקח זמן לפתח ולהפנים אותה וצריך גם ארגז כלים מתאים).

3. מיקוד במניות שיכולות לתת לי לפחות 1 ל 5 ביחס הסיכוי סיכון ואפילו הרבה מעבר, המשמעות היא שגם אם יהיו לי 30% הצלחה בלבד, עדיין אהיה סוחר מאוד רווחי כי כל עסקה שאפסיד תצא ביחידת סיכון 1 כאשר מנגד עסקאות שבהן ארוויח יתגמלו אותי ב 1 ל 5 ומעלה. חשבון פשוט, במשואה הזו אני סוחר רווחי מאוד.

מיקוד וקבלת החלטות שקולה הוא עיקרון בסיסי ומתגמל במסחר בשוק ההון

וככה חזרתי למסחר מהבסיסי, השקעתי את כל כולי בפיתוח היסודות שלי בתור סוחר ורק אחרי שהיסודות היו מוצקים וראיתי תוצאות המשכתי הלאה לאסטרטגיות יותר מתקדמות שבהן זמן קבלת ההחלטה מתקצר. שלא תבינו, גם התהליך הזה לקח לי זה זמן, קרוב ל 4 שנים ליתר דיוק, אבל, כל יום שעבר הרגשתי שאני משתפר ונהיה יותר ויותר טוב כי השקעתי בתהליך השיפור של עצמי וגם התוצאות לאט לאט הגיעו.

רכישת מיומניות ושיפור עצמי זה תהליך שלוקח זמן אבל הכרחי על מנת להיות סוחר מניות מצליח

בשנה הראשונה שלי הסתכלתי רק על כמה כסף אני עושה וככל שהסתכלתי על הכסף ככה הוא הלך והתרחק ממני, ב 3 שנים לאחר מכן כבר השקעתי נטו בתהליך, אמנם לא ראיתי תוצאות בכסף אבל ראיתי כל הזמן שיפור והתקדמות. היום, אחרי 12 שנים בתור סוחר עצמאי, ה 4 שנים האלו נראות לגיטימיות, אך בתוך ה 4 שנים האלו היה מאוד מאתגר לראות את התמונה הגדולה ולהסתכל קדימה ולהבין שמה שאני עושה עכשיו ביום יום, ייתן לי יתרון משמעותי בעתיד, פשוט כי אני בונה מיומנות אישית ברמה הגבוהה ביותר.

אז איפה אתם נמצאים היום בתהליך?

רז גמליאל מרצה בכנס סוחרים במניות הגדול בישראל

ההסתכלות על התמונה הגדולה נתנה לי יתרון גדול להמשך ובזכות זה הגעתילמקום שבו אני נמצא היום

אתגר מיקוד לאיתור של ביג ווינריות

בימים האחרונים התחלתי עם תלמידים בקהילה אתגר מיקוד לאיתור של ביג ווינריות תוך פיתוח שריר הסבלנות במסחר. אז אמנם האתגר זמין רק לתלמידים אך אני רוצה לשתף אותכם בסרטון המקדים לאתגר, סרטון שהוא אחד השיעורים הכי חשובים בקורס המומנטום טריידר וממש מראה איך מיקוד וסבלנות יכולים לקדם אותכם בתור סוחרים. מדובר בסרטון שאורכו 35 דקות ומכיל את התובנות שלי בנושא כולל דוגמאות פרקטיות על ביג ווינריות.

רוצים את הסרטון?

שלחו לי מייל ל raz@razgamliel.com

כמה ביג ווינריות מהחודשים האחרונים…

עסקת סווינג רווחית במניית  VNRX

עסקת סווינג סופר רווחית ב מניית VNRX

עסקת סווינג רווחית במניית  OMI

עסקת סווינג סופר רווחית ב מניית OMI

עסקת סווינג רווחית במניית  TXMD

עסקת סווינג סופר רווחית ב מניית TXMD

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *